Akvārija automātika - automātiskā ūdens nomaiņa

Akvāriju mīļotāji kuri nodarbojas ar cihlīdu un zelta zivtiņu turēšanu zin cik svarīgi ir laicīgi un regulāri nomainīt akvārijā ūdeni lai cihlīdu gadījumā uzturētu akvāriju tīru, lai dekorācijas neapaugtu ar bārdu, zelta zivtiņu gadījumā, lai uzturētu tīru ūdeni un zelta zivtiņas negulšņātu pa akvārija dibenu no pārlieku augstas ūdens temperatūras.

Apskatot dažādas gatavas konstrukcijas nolēmu ka man vajag automātiku tikai pašam nepieciešamākajam, proti ūdens nomaiņai. Tādēļ uzkonstruēju ko ļoti vienkāršu, tikai automātisku ūdens piemaiņu, kuru vada taimeris, manā gadījumā nepirku atsevišķu taimeri bet vienkārši izmantoju gaismas ieslēgšanu, lai iniciētu ūdens nomaiņu.

Kad shēma tika samontēta testējām to kas ir sanācis, bet sanāca aptuveni šādi:

Spied uz bildi lai noskatītos video!

Kreisajā pusē ir nostādināts ūdens, tas var atrasties atsevišķa mucā ja dzīvojat pilsētā un jums pa ūdensvadu pienāk hlorēts ūdens, ja dzīvojat ciematā tad varat iepildīt ūdeni no artēziskā urbuma pa tiešo ļoti lēni lai izšķidušas gāzes paspēj izdalīties no ūdenstilpnes - akvārija. Tāpat kreisajā pusē mēs redzam burku kurā atrodas 12v dc ūdens sūknis, sarkanā krāsā, tik pat labi tas var būt arī elektriskais vārsts 12v dc vai 220v maiņsprieguma vārsts piemēram no veļas mašinas ja izmantojat ūdensvada ūdeni kurš atrodas zem spiediena... Veļas mašinas vārstu es testēju bet man nepatika tas ka viņš ļoti nīgri veras ciet, izskatījās ka viņam nepatīk ja izejā ir zināms pretspiediens vai neliela pretestība. Palika bailīgi ka nenopludina māju, tādēļ paliku pie 12v dc auto gāzes vārsta.

Pa vidu atrodas 3 litru burka kura tad arī imitē tieši pašu akvāriju kurā ir ievietots paštaisīts pludiņš ar 5cm attālumu starp Min un Max (baltā caurulīte kura atrodas nostiprināta uz statīva)... 5 cm tas ir lielums (piemaināmais ūdens daudzums rīta un vakara sesijā akvārijā, kad ieslēdzas gaisma, tātad 2reiz dienā pa 5cm ) kuru plānoju izmantot 120 litru akvārijam kurā dzīvo zelta zivtiņas, akvārija izmēri: garums 80cm, platums 27cm, augstums 40cm ar priekšējo liekto panorāmas stiklu.

Labajā pusē atrodas burka kura imitē kanalizācijas bedri.

Devējs kurš ieslēdz un izslēdz ūdens izsūknēšanas sūkni un ūdens pieplūdes vārstu izskatās šādi:

Pie putoplasta ar ārējo diametru 52mm un biezumu 30mm ir pielīmēts apaļš skaļruņa magnēts tā izmēri: ārējais diametrs 32 mm, iekšejais diametrs 19mm, biezums 5mm, plastmasas caurules diametrs ir 16mm kurā ir ievietoti herkoni, herkoni ir pa divi paralēli ja kāds atsaka, papildus drošibai.

Spied uz bildi lai palielinātu!

Spied uz bildi lai palielinātu! Ielādē spiestās plates reversu ar izmēriem: DOWNLOAD Izmantoto detaļu saraksts: APSKATĪT

Pirmais prototips iemontēts kastē no nākošā modeļa atšķiras tikai ar divām pretestībām un divām gaismas diodēm, kurām rezervēta vieta uz spiestās plates, kuras uzrāda kas dotajā brīdī strādā.

Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, šo tēmu apspriežam forumā : http://www.mansakvarijs.lv/forums/index.php?board=16.0

Izveidojat NEW TOPIC ar jūsu interesējošo jautājumu un apspriežam. Veiksmi jūsu akvārija automātikas konstruēšanā!