Lai akvārija filtra apstāšanas nepārsteidz, jūs nesagatavotu


Jūsu akvārijs ir labi kopts, un filtrs kādu dienu vairs nepilda savas funkcijas. Kādi iemesli var būt ja pārstāj darboties akvārija filtrs?

Pirmais iemesls ja aizsērē pieplūde un akvārija ūdens paliek netīrāks var novērot nelielo duļķi.

Ja aizsērē akvārija filtrs un tas nedarbojas pienācīgi vairāk par stundu, tad filtrā sāk veidoties amonjaks un amonijs, kas ir ļoti bīstams, lielākā koncentrācijā tas, var būt letāls jūsu zivtiņām.

Lai izvairītos no akvārija filtra caurplūdes samazināšanas regulāri jātīra filtra švammes, jāseko, lai pieplūdei nekas netraucētu, ūdens zāles, akvārija gliemeži, ieplūdes rupjais mehāniskais filtrs vienmēr jātur tīrs.

Akvārija filtram ir jādarbojas klusi bez kādiem liekajiem trokšņiem vai skaņām. Parasti ja parādās svešas nepazīstamas skaņas, pirmais iemesls ir gaiss akvārija filtra motorā to var atrisināt atgaisojot akvārija filtru. Ja veicam filtra atgaisošanu bet dīvainas skaņas nepazūd, liekas ka kaut kas filtrā grab, jāveic filtra motora rūpīga apskate, jo iespējams, ka filtra rotors ir, salūzis.

Parasti filtra rotoram ir diva tipa asis viena mēdz būt metāliska no nerūsējošā tērauda un ir keramiskas asis. Metāliska ass pati vairāk padilst, bet rotors kalpo bet nav vairs tik kluss, bet keramiskā ass ir ļoti izturīga ātrāk sadilst rotora iekšējā plastmasas cilindra čaulīte, rezultātā gals ar lāpstiņām, nolūst sūknis apstājas, tādēļ ieteicams vienmēr turēt rezervē vienu lieku rotoru. Sūkņa rotors pārdodas komplektā ar asi un to var pasūtīt Ebay vietnē iepriekš noskaidrojot nepieciešamo rotora diametru un ass garumu.