Augi jūsu akvārijā

Akvārija augiem ir ļoti liela nozīme jūsu akvārija eko sistēmas uzturēšanā jo pirmkārt augi pārvērš ogļskābo gāzi skābeklī un nitrātus amonjaku un amoniju patērē savai augšanai. Ja akvārijā nebūs augu tad to nāksies ļoti bieži un grūti kopt. Bet katrs akvārija īpašnieks tomēr sapņo par tīru koptu akvāriju ar minimālu ieguldīto darbu. Un ja tiks pareizi ievērots eko līdzsvars akvārijā jo tīrāks un acij tīkamāks būs jūsu akvārijs. Lai pareizi iestādītu akvārija augus vajadzētu tos stādīt oļu vai smilšu gruntī un jāskatās lai augu sanes nebūtu pārāk stipri saspiestas. Augus vēlams stādīt nevis visus vienā kaudzē bet sadalīt atsevišķās grupiņās jo ar laiku augi saaug un tie ir jāretina. Lielākoties akvārija augiem patīk temperatūra 24-26 C bet ja temperatūra kļust lielāka tie sāk lēnāk augt. Lielākā daļa akvārija augu dabā aug ne dziļāk kā 30 cm dziļumā un ja jūsu akvārijs būs dziļāks tad arī lai jūs šos augus audzētu būs vajadzīgāki kvalitatīvāki apstākļi barojoša grunts un papildus mēslojums augiem.

Augus atkarībā no tā kādā veidā viņi saņem barības vielas iedala nosacīti trijās grupās: Augi kuri peld pa ūdens virsu viņi saņem barības vielas caur savām lapām. Šādiem augiem parasti ir ļoti liels lapu laukums, parasti tie ir ar ļoti mazām lapiņām un ļoti maigi. Šie augi ir labākie nitrātu amonjaka un amonija patērētāji akvārijā. Šiem augiem ir nepieciešama ļoti stipra gaisma.

Riccia fluitans
Ceratopteris thalictroides
Lemna minor
Lemna trisulca
Salvinia natans
Salvinia auriculata
Pistia stratiotes
Eichhornia crassipes

Augi kuri peld ūdenī starp ūdens virsmu un grunti. Šai grupai piederošie augi ir ar ļoti vāji attīstītu sakņu sistēmu un saknes viņiem kalpo kā līdzeklis ar kuru piestiprināties. Šie augi uzņem barības vielas ar savām lapām. Šiem augiem ir raksturīgi ka viņi var savairoties pat no maza gabaliņa. Pie ļoti spilgtas saules gaismas šie augi kalpo kā dabiskais gaismas filtrs un samazinoties gaismas daudzumam kļust mazāka iespēja ka ūdens var saziedēt. Tāpat šie augi kalpo ka laba vieta kur zivis atliek savus ikrus. Un kur tad vēl šo augu dekoratīvā funkcija skaistam un labi iekārtotam akvārijam.

Nitella flexilis
Chara fragilis
Fontinalis antipyretica
Elodea canadensis
Lagarosiphon muscoides
Myriophyllum brasiliense
Marsilea quadrifolia
Lysimachia nummularia
Elodea densa
Ceratopteris thalictroides

Augi kuri aug nostiprinājušies gruntī. Šie augi izpilda gan dekoratīvo funkcuju gan veicina akvārija biotopa uzlabošanu - nitrātu, amonjaku un amonija pārstrādi kurus izmanto savā augšanā un izdala skābekli. Šiem augiem nepieciešama laba barojoša akvārija grunts. Piemēram šie divi augi barojas gan no saknēm gan arī iegūst barības vielas caur lapām ja grunts kļust nabadzīga ar barības vielām.

Sagittaria subulata
Aponogeton distachyus

Iepriekš minētie augi pēc savas izcelsmes ir purva augi. Šos augus vajadzētu kultivēt tādā veidā lai viņi neizaug ārpus akvārija ūdens virsmas. Nākamie augi ir augi kuri barojas no grunts un kuriem ir vajadzīga papildus mēslošana.

Hygrophila polysperma
Echinodorus brevipedicellatus
Echinodorus intermedius
Aponogeton fenestralis