Aktuāli! Jauns Lienes YOUTUBE kanāls Kokerspaniels TIMMIJS

Kokerspaniels TIMMIJS


Akvārija gliemeži

Gliemežiem akvārijā ir ļoti liela nozīme jo gliemeži akvārijā veic ļoti svarīgu akvārija uzkopšanas darbu tie nepārtraukti tīra akvārija augus, apēd zivju ekskrimentus un augu atmirušās daļas un
pārpalikumus no zivju barošanas. Populārākie gliemeži tropiskajam mājas akvārijam ir Melānijas, Ampulārijas. Vislielāko labumu akvārija sniedz tieši Appulārijas. Ampulārijas nāk no tropiem, Dienvidamerikas. To krāsa ir atkarīga no viņu vecuma, ļoti jauniem gliemežiem ir tumši brūna krāsa gandrīz melna ar laiku kad glemezis aug viņš kļust gaišāks parādās dzeltenas svītras. visspilgtāko krāsojumu var redzēt kad Ampulārija ir sasniegusi 2,5-3cm. Vecas Ampulārijas var atpazīt pēc netīri baltiem plankumiem Ampulārijas elpo atmosfēras gaisu tādēļ laiku pa laikam tās paceļās ūdens virspusē lai ieelpotu gaisu šajā brīdī var redzēt ka ampulārija viegli šupojās no sāna uz sānu, elpo caur caurulīti. Ja gadās kad gliemezis ir iestrēdzis un netiek ūdens virspusē paelpot viņš nosmok. Ampulārijas ir ļoti izturīgas tās var dzīvot ūdenī kura temperatūra svārstās no 15-33C.
Ampulārijas ir diezgan ēdelīgas un viņas ir papildus jābaro ar sauso pārtiku. Ar ko tad vēl varētu piebarot Ampulārijas? Izrādās ka Ampulārijām garšo gaļa garšo salāti iepriekš ar verdošu ūdeni aplaucēti, labi garšos arī baltmaize. ja kāda zivtiņa nobeidzas tad Ampulārijas apēd arī beigtās zivtiņas pāri paliek tikai skelets. Savus ikrus Ampulārijas atliek virs ūdens līmeņa parasti netālu no apgaismes lampas. Jāseko pakaļ lai ikri nesažūst, lai tiem pietiktu mitrums. Kad ikru apvalciņi sāk sabirst vajag gliemezīšus atsvabināt un ievietot atsevišķā traukā, šajā traukā vajag iebērt arī sauso barību. Mazās Ampulārijas pašas neēd sauso barību viņas ēd mikroorganismus kas ir savairojušies uz sausās barības. Kad Ampulārijas ir nedaudz paaugušās tās var piebarot ar planktomu un citu dzīvo barību, protams, atbilstoša izmēra. Kad Ampulārijas paaugās līdz 4-5mm viņas var ievietot akvārijā ar citām miermīlīgām zivtiņām. Ja Ampulārijas bieži tiek apēstas tad ir nepieciešams tās izņemt un turēt citā akvārijā, ļoti bieži mainot ūdeni tas sekmēs strauju Ampulāriju vairošanos. kad Ampulārijas paaugsies varēs atkal mēģināt tās ievietot atpakaļ vecajā akvārijā ar zivīm.
Ja turpretīm Ampulārijas sāks pārāk stipri vairoties tad parasti pieķerās klāt pie sietiņa un izķer liekos gliemežus vai pārtrauc barot zivtiņas uz kādu laiku. Ir arī varianti kad akvārija dibenā izliek tīklus, lamatas ar barību un gliemeži ielien tīklā bet augšā pēc svaiga gaisa porcijas netiek uz aiziet bojā. Šajā gadījumā vajadzētu vienreiz diennaktī tīrīt tīklus.
Der atcerēties ka Ampulārijas nav hemofrodīti un lai tās vairotos ir jābūt gan tēviņiem gan mātītēm.
lai Ampulaārijas varētu dot pēcnācējus viņām ir jāpaaugās no 12-15 mēnešiem.
Ja gadās kad pēkšņi visi gliemezīši aiziet bojā, tas nozīmē ka akvārijā ir savairojusies gliemežu dēle. Atliek vien izņemt visus gliemežus no akvārija un dēles nomirs badā.

Ampularia
Ampularia (Australis)
Ampularijas ikri
Rozā Ampularija

Kādu akvārija apkopēju izvēlēties tas ir jūsu ziņā!