Aktuāli! Jauns Lienes YOUTUBE kanāls Kokerspaniels TIMMIJS

Kokerspaniels TIMMIJS


Lietuvas Jūras muzejs, Delfinārijs, atkal atvērts apmeklētājiem

20. aprīlis , 2014


Atklājiet noslēpumaino zemūdens pasauli, delfīnu šovi 2014.

 

Beidzot pēc ilga remonta ir atvēries delfinārijs. Šobrīd strādā tikai delfinārijs. No 1.jūlija līdz 31.augustam ir paredzēts ka būs četras izrādes dienā 11.30 13.00 15.00 un 17.00. Jūras muzejā norit celtniecības darbi tur ieeja ir liegta.

Šobrīd līdz 31.maijam biļetes uz Delfināriju pieaugušajiem izmaksās 25 liti, bet bērniem 15 liti. Tātad biļetes ir palikušas tieši uz pusi dārgākas. Vasaras mēnešos no jūnija līdz augustam biļetes pieaugušajiem izmaksās 30 liti, bet bērniem 20 liti. Par fotogrāfēšanu vai video filmēšanu nekas nav jāmaksā. Biļete uz prāmi par mašīnu ar pilnu masu līdz 3 tonnām maksās 40 liti šoferim biļete nav jāpērk, bērniem kas atrodas mašinā biļete nav jāpērk bet pieaugušajiem tā maksā 2,9 liti. Atpakaļceļā biļetes nepārbauda un nav vairs nekas jāmaksā. Visizdevīgāk norēķināties būs izmantojot VISA kartes tās pieņem gan prāmja pieturās gan Smyltenes biļešu kasēs. Par automašīnas novietošanu pie Jūras muzeja nav jāmaksā stāvvieta tur ir bezmaksas, tikai sakarā ar to ka jūras muzejā norit remontdarbi daļa autostāvvietas ir pārvērsta par būvmateriālu uzglabāšanas vietu.

Delfīnu baseinam ir stiklota augšējā mala, uzstādīti 3 projektori kuri projicē bildi uz sienas. Izrāžu zālā laiž iekšā 30 minūtes pirms priekšnesuma, būtiski ir laicīgi ieņemt labākās vietas, jo beigās var nākties pat stāvēt kājās, biļetes netiek piesietās pie noteiktām sēdvietām. Var sēdēt jebkurā vietā. Pirmajā rindā sedošajiem tiek piedāvāti plēves mētelīši.


Apskati prāmju sarakstu no vecās un jaunās prāmju pieturvietas krievu valodā šeit:
http://www.keltas.lt/mrus/Raspisanie/


Apskati prāmju sarakstu no vecās un jaunās prāmju pieturvietas angļu valodā šeit:
http://www.keltas.lt/meng/Timetable


Izrādās ka Baltijas jūras austrumu piekrastē Klaipēda ir vienīgā vieta kur mēs varam apskatīt gan Jūras muzeju gan arī redzēt delfīnu un jūras lauvu preikšnesumus. Šis Jūras muzejs atrodas netālu no Klaipēdas, 3. lielākās Lietuvas pilsētas uz Baltās kāpas uz kuru regulāri kursē prāmis no jaunās prāmju pieturvietas Klaipēdā uz Balto kāpu ik pēc pusstundas no 5.40 - 00.10 un ši kāpas daļa saucas Smyltene. Akvārijs ir uzcelts vecā 19.gs. forta ēkā. Delfinārijs ir uzcelts 1994. gadā salīdzinoši nesen bet apmeklētāju jūra tur nekad nebeidzas un vasaras mēnešos jārēķinās ar ļoti ilgu gaidīšanu rindās.

Senos laikos abos kāpu galos atradās vācu pilsētas Kēnigsberga un Mēmele, kas tagad pārtapušas par Krievijai piederošo Kaļiņingradu un Klaipēdu. Šaurums starp Klaipēdu un Kuršu kāpu ir aptuveni 1- 1,5 km. Galējā pilsēta uz Kuršu kāpas saucas Nida un tie ir aptuveni 45 km no jūras muzeja.

Neringa radās 1961. gadā, apvienojoties pieciem Kuršu kāpas ciematiņiem — Alksninei, Jodkrantei, Preilai, Pervalkai un Nidai. Visa pilsētas pārvalde koncentrēta Nidā. Patlaban Neringu apdzīvo apmēram 2,5 tūkstoši cilvēku. Lielākā daļa no viņiem strādā Klaipēdā. Braucot ar prāmi atpaķal uz Klaipēdu atceraties ka kreisā josla uzbraukšanai uz prāmja ir paredzēta vietējiem iedzīvotājiem.

Svarīgi! Celt teltis uz Kuršu kāpas nedrīkst! Ja vēlaties pavadīt nakti uz salas tad jums būs jāatrot naktsmītne. Neaizmirstiet arī iegādāties zaļo atstarojošo autovadītāja vesti. Pie mums šī zaļā atstarojošā veste maksā ap 4 euro, bet Lietuvā ceļu policijas jājamzirdziņš šovasar ir šo vestu pārbaude, par to ka jums nav šī veste sodanauda būs aptuveni 30 liti. Tātad uz vienu automašinu 1. zaļā atstarojošā veste.


Braucot atpakaļ no delfinārija cilvēki arvien biežāk iegriežas dinozauru parkā, bērniem te ir ļoti interesanti!

Lietuvā, 7km no Klaipēdas, Radailiai var apskatīt dinozauru parku:
Dinozauruparks


Ko vēl var apskatīt mūsu kaimiņvalstīs? Igaunijā AHHAA zinātnes centrs Tartu būs aizraujošs piedzīvojums gan pieaugušajiem, gan bērniem.

AHHAA zinātnes centrs Tartu


 

Apskati Lietuvas Jūras muzeja delfinārija oficiālo mājas lapu šeit:
http://www.muziejus.lt/


Biļešu cenas, skaties šei:
http://www.muziejus.lt/ru/inside.php?id=rinkiniai

Apmierināts ar savu dzīvi jūras muzejā, jūras lauva.

Jaunais pingvīns, ko vai jūs mani filmējat?