Mans pirmais akvārijs - pirmā akvārija palaišana

Akvārija palaišana, pirmā reize! Jūs ilgi sapņojāt par to dienu kad varēsiet atvest mājās akvāriju un ielaist tajā zivtiņas! Jūsu sapnis ir piepildījies un jūsu istabas stūrī ir izvietojies jauns akvārijs ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Akvāriju vajadzētu novietot tā lai pa istabas logu tiešie saules stari nekristu uz akvāriju, tas var izraisīt ūdens ziedēšanu, ūdens var palikt gaiši zaļš. Sākumā pārbaudiet vai akvārija tumba stāv uz grīdas horizontāli un nešūpojas. Lai noteiktu ka akvārijs ir pareizi nostājies pietiks ja tajā sākumā ieliesiet 1 cm ūdens un jūs kā ar līmeņrādi redzēsiet tā pareizu novietojumu. Veiciet nepieciešamās akvārija tumbas novietojuma korekcijas jo vēlāk to izdarīt nevarēs. Kad tumba novietota pareizi un īstajā vietā, izlejiet no akvārija ūdeni un ar karstu ūdeni izskalojiet to, ja akvārijs ir neliels to var izdarīt vannas istabā. Tālāk ar verdošu ūdeni aplaucējat akvārija grunti. Uzmanīgi saberiet tilpnē grunti, optimāli būtu 0,5- 1,5 cm diametrā. Šeit jūs varat ļaut vaļu savām fantāzijām un noklāt akvārija dibenu ar dažādu krāsu akmentiņiem. Akvārija gruntis var būt gan dabīgo materiālu gan krāsotās. Vairāk par grunti...

Akvārija grunts.... lasīt vairāk...

Kad grunts ir ierīkota laiks izvietot akvārija dekorācijas kas var būt gan keramiskas gan dabīgu materiālu piemēram koka vai saknes. Pareiza ūdens sagatavošana ir viens no svarīgākajiem sekmīga akvārija palaišanas priekšnosacījumiem.

Akvārija ūdens sagatavošana.... lasīt vairāk...

Kad ūdens ir nostādināts atsevišķas ūdens tilpnēs un visi ūdens nosēdumi ir nolaidušies nostādināmas tilpnes dibenā jāsāk akvārija uzpildīšana, uzpildīšanai nav jānotiek vienas dienas laikā to var darīt vairākas dienas pēc kārtas ja vien jums nekur nav jāsteidzas. Un tagad sākas pats interesantākais akvārija piepildīšana ar ūdeni. Lai neizskalotu grunti ieteicams uz akvārija grunts izvietot piemēram apakštasīti un tad varam droši liet ūdeni tieši tasītes centrā nebaidoties ka grunts tiks izskalota. Kad akvārijs ir uzpildīts līdz malām nepieciešams ieslēgt ūdens cirkulācijas sūkni, ieslēgt akvārija apsildi un ieslēgt aerātoru, noteikti nevajadzētu aizmirst ka jāsāk regulāri slēgtieslēgt arī akvārija apgaismojumu. Kad apgaismojums sāk strādāt jāsāk akvārijā ievietot dzīvos augus. Augi pārvērš ogļskābo gāzi skābeklī, nitrātus, amonjaku un amoniju patērē savai augšanai. Vairāk par augiem un to veidiem...

Akvārija augi.... lasīt vairāk...

Un tagad jūsu priekša stāv divas izvēles viena ielast zivis akvārijā jau pēc 24 stundām vai pēc 8-10 dienām. Ja jūs gribat ātri iestartēt akvāriju tad varētu izmantot no vecā akvārija ielejot daļu ūdens jaunajā akvārijā, šādā veidā jūs ienesat labās baktērijas kas nodrošinās jums slapekļa ciklu jaunajā ūdenstilpnē. Ja jums nav akvārija no kura paņemt labās baktērijas tad varat veikalā iegādaties "Tetra Aqua" kapsulas "Bactozym" tās ievieto akvārija keramisko gredzenu filtrā. Ja jums nav ne ūdens startam ne baktēriju kultūras kapsulās tad būs jums jāgaida pusotra nedēļa un arī tad zivtiņas vajadzētu laist iekša pamazām pa divām vai trim. Gan ātrajā akvārija palaišanas procesā gan arī lēnajā zivtiņas jālaiž akvārijā pamazām jo akvārija filtra ražība palielinās lēnam to nosaka labo baktēriju savairošanās ātrums filtrā. Tā īsti akvārija bioloģiskais līdzsvars iestāsies tikai pēc pusgada.

Ja jūs dzīvojat pilsētā tad nez vai jums būs pieejams akas ūdens, jums vajadzēs lietot krāna ūdeni. Pilsētas ūdenim ir pievienots klāt hlors un tas ir ļoti kaitīgs jūsu zivtiņām, tādēļ krāna ūdeni pirms liet akvārijā ir jānostādina vismaz vienu diennakti tad hlors un ūdenī izšķidušais skābeklis būs gājuši mazumā. Arī pārāk daudz skābekļa ūdenī var būt kaitīgi jūsu zivtiņām. Ja pirmajās dienās ūdens kļust duļķains tas nozīmē ka ūdenī vairojas dažādi mikroorganismi. Vienīgais variants kā paātrināt pilsētas ūdensvada ūdens athlorēšanu ir to uzsildīt līdz 80 c temperatūrai un ļaut tam atdzist.

Pareizi sagatavots ūdens akvārijam ir ar pareizu ūdens cietību (izšķidušo kaļķu daudzums) 10-12 KH un sārmainam virs ph 8 un vairāk, bet ne vairāk par ph 10.