Aktuāli! Jauns Lienes YOUTUBE kanāls Kokerspaniels TIMMIJS

Kokerspaniels TIMMIJS


Zivtiņu slimības

Kādas tad ir izplatītākās zivtiņu slimības? Ļoti izplatīta zivtiņu slimība, ja ne pati izplatītākā ir:

Ichthyophthirius, Ick, Ich, white spot
Uz zivs parādās baltas cistas aptuveni 1 mm diametrā citreiz šīs cistas izveido baltus pleķus uz zivtiņas. Katrā cistā dzīvo parazīts kuru sauc Protoza, tas pēc nogatavošanās pamet zivs ķermeni un dodas dažu stundu laikā meklēt savu nākamo saimnieku. Ja dažu stundu laikā neizdodas atrast saimnieku parazīts iet bojā. Šī parazīta dzīves cikls parasti ilgst 7-10 dienas pie 21 c ūdens temperatūras, ja temperatūra zemāka tad var nodzīvot pat dažas nedēļas. Visas zāles ir radītas un darbojas pēc principa ka nogalina brīvi peldošos parazītus. Kamēr parazīts atrodas pie saimnieka vai arī cistas iekšienē zāles nedarbojas! Akvarija dezinfekcijai izmanto formalīnu, vārāmo sāli, vara sulfātu vai kālija permanganātu (zilie graudiņi). Visnesāpīgākais paņemiens kā tikt galā ar parazītu skaitās akvārija temperatūras palielināšana līdz 30-32c un pievienojot vārāmo sāli 1-3 grami uz litru ūdens. Šajā gadījumā nepieciešama ļoti jaudīga gaisa padeve lai palielinātu skābekļa koncentrāciju ūdenī kurš pie šīs temperatūras ūdenī ir ļoti maz. Šī metode tiek atzīta par visefektīvāko, šāda ārstēšana jāturpina 7-10 dienas pieiepriekš minētās temperatūras. Ja nedarīt neko ,neārstēt, parasti visas akvārija zivtiņas aiziet bojā nedēļas laikā. Tiek uzskatīts ka šis parazītu cistas ir praktiski jebkurā akvārijā tikai zivtiņām kurām ir vāja imunitāte piemetās šī kaite.

Ichthyophthirius, Ick, Ich
Plankums ar parazītiem

Plankumi no slimības
Plankums palielinājumā

Pop-eye
Galvenais šis slimības simtoms ir nedabīgi izbolītas zivs acis. Līdzīgi simptomi tiek novēroti arī pie tuberkalozes. šo slimību izraisa pirmkārt ļoti sliktas kvalitātes ūdens, bakteriālā infekcija u.c. parasti ši slimība parādās un pēc kāda laika pazūd vienai vai divām akvārija zivtiņām, ja ar šo slimību saslimst uzreiz viss akvārijs tad šīs slimības izcelsmes cēlonis ir infekciozie mikroorganismi. Ārstēšanai lieto preparātu "Myacin" tās ir antibiotikas pret sēnīšu un bakteriālo saslimšanu.

Pop-eye
Pop-Eye palielinājumā

Pop-eye ielaistā formā
Pop-eye labā puse

Sēnīte, fungusus, fungus, Saprolegnia
Ja uz zivtiņas ir balti švamveidīgi veidojumi ar gariem pavedieniem tā ir sēnīte. Jāutājums no kurienes tad ši sēnīte ir radusies? Izrādās ka sēnītes ir jebkurā akvārijā, sēnītes ir ļoti svarīgas lai uzturētu higiēnu akvārijā, piemēram lai veicinātu zivs ekskrimentu sadalīšanos. Principā sēnītes nevar nodarīt neko ļaunu akvārija zivtiņām, ja vien zivtiņai netiek bojāta gļotāda. Ja zivtiņa ir savainojusies, piemēram iesprūdusi kādā akvārija dekorācijā viņas sedzošā gļotāda tiek traumēta kā rezultātā bojātajās vietās sāk augt sēnīte. Šādos gadījumos vajadzētu nekavējoties pielietot preparātu "SERA mycopur". Preparāts "SERA ectopur" pastiprina "SERA mycopur" darbību un ir paredzēts cīņai pret vienkāršākajām baktērijām, ko lieto saslimšanas sākumstadijā un tālākai profilaksei.

Sēnīte
Sēnīte palielinājumā

Sēnīte vibiežākais novietojums
Sēnīte ielaista