Zelta zivtiņu barošana

Zelta zivtiņas nedrīkst barot tikai ar sauso barību un vienā reizē dot tām lielas porcijas jo zelta zivtiņām tāpat kā pārējiem karpveidīgajiem nav kunģa. Sausā barība ja to lielām porcijām, iepriekš nesamērcējot baro zelta zivtiņam tās uzpūšās jo barība piebriest un var sākt veidoties gāzes kas vel vairāk uzpūtīs zivtiņu.
Tādēļ nevajadzetu aizrauties ar to ka automātiskajā barotavā liek sauso barību.
Zelta zivtiņas ēd praktiski jebkuru barību. Mazuļus vajadzētu censties barot ar dzīvo barību un nedaudz ar sauso, bet pieaugušas zivtiņas censties barot arī ar augiem, dārzeņiem. Zelta zivtiņas nedrīkst bārbarot jo viņām ir ļoti laba apetīte. Pieaugušajām zelta zivtiņam vajadzetu doto barību apēst 3-5 minūtēs ilgāk ēst nevajadzetu.
Ja tie ir augi tad ēšanas laiks verētu būt līdz 30 minūtēm.
Pēc barošanas beigām būtu vēlams ar sifonu savākt pārpalikumus no akvārija grunts. Zelta zivtiņas ir zāledājas tās labprāt ēdis salātus, nātres un citus akvārija augus kuri tai garšos. Optimāli būtu pārmaiņus barot zelta zivtiņas nedaudz ar sauso barību kombinējot ar pašgatavotu piemēram ar mannu vai griķiem, bet mannu pirms došanas vajadzetu sākumā izskalot ūdenī lai tā nav lipīga.
Zelta zivtiņām var dot arī jēlu liellopu sirdi un aknas, ne pārāk treknu zivju fileju, kalmārus un krevetes.
Izveloties barību vajadzetu izvērtet lai zelta zivtiņas nesaņemtu nesamerīgu daudzumu ar olbaltumvielām citādi tās paliek resnas un mazkustīgas.
Pieaugušas zelta zivtiņas bez problēmām var nodzīvot arī nedēļu bez pārtikas.

Zelta zivtiņa
Zelta zivtiņas - Carasiusauratus

Neonu barošana.... lasīt tālāk

Nepareiza zivtiņu barošana un biežākie avitaminozes izpausmes veidi.... lasīt tālāk